Opinie w sprawie używania tłumików na strzelnicach oraz obrót nimi przez podmioty koncesjonowane/niekoncesjonowane

Ci spiace, ma questo articolo è disponibile soltanto in Polacco. Per ragioni di convenienza del visitatore, il contenuto è mostrato sotto nella lingua alternativa. Puoi cliccare sul link per cambiare la lingua attiva.

Nadszedł czas gdzie rozwiewamy Wasze wątpliwości, co do używania tłumików na strzelnicach oraz obrotu nimi.

Jak wiemy mamy dwa akty prawne dotyczące broni palnej. Pierwszy z nich to UoBiA, która bezpośrednio dotyczy posiadaczy broni palnej, a nazywana w skrócie „koncesja” dotyczy sprzedawców i producentów. Nie wszystkie zapisy w obydwu aktach są spójne, szczególnie te odnośnie tłumików w UoBiA. Na pierwszy rzut oka nie dają one jasnej odpowiedzi na pytanie o możliwość używania tłumika na strzelnicy (chociażby po to, żeby żyć w zgodzie z sąsiadami i zadbać słuch swój oraz innych). Niektórzy przedsiębiorcy mieli problem ze zrozumieniem załącznika do ustawy o obrocie koncesjonowanym i twierdzili, że nie mogą sprzedać tłumika mimo, że nie jest przeznaczony do celów wojskowych czy policyjnych, bo nie chcą się narażać.

Dlatego też publikujemy obie opinie prawne dla użytkowników i przedsiębiorców.

Nie udałoby się tego zrobić tego bez Was! Ku naszemu zaskoczeniu większość kwoty którą zebraliśmy, aby opłacić opinie w większości pochodziła od osób prywatnych. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie w tej kwestii. Natomiast również chcielibyśmy podziękować przedsiębiorcom, którym zależy na jakości i ujednoliceniu nie tylko przepisów, ale i współpracy ze środowiskiem, Szczególne podziękowania kierujemy do:

Milicon PL – Piotr Remiszewski
Semper Fi – Mirosław Rolf
Centrum Łowieckie BARDO – Marcin Przybysz
Vicman – Michał Dudzik – Sport Shooter
C12 Spec. Szkolenia – Daro Poll
Arsenał Silesia
GUN SZOP – Mikołaj Michalczyk
Departament Uzbrojenia – Marcin Krawczyk
Strzelnica Kaliber .44 Sebastian Dziurdź – FHU Biuro Rachunkowe, szkolenia

Dzięki wam udało się zebrać 13 205zł z 16 300zł, 3 095zł dołożyliśmy z naszego budżetu.

Opinia dla podmiotów koncesjonowanych

Opinia dla użytkowników

Lascia un commento