Prace nad ustawą w MSWiA

Désolé, cet article est seulement disponible en Polonais. Pour le confort de l’utilisateur, le contenu est affiché ci-dessous dans une autre langue. Vous pouvez cliquer le lien pour changer de langue active.

Szanowni Koledzy informuję że pomimo iż FUN nie zostało z « niewiadomych przyczyn » zaproszone przez MSWiA do konsultacji to nasze uwagi zostały przedstawione przez kilka podmiotów z którym przekazaliśmy nasze stanowisko i opracowaliśmy wspólną treść. Jednym z takich podmiotów jest Incorsa która za pośrednictwem Pana Prezesa przekazała je w załączonym piśmie. Jeszcze kilka innych podmiotów również nie zostało zaproszonych, z pobieżnej analizy wynika że to te które były « problematyczne ». Nie łudźmy się Ustawa o Obrocie Koncesjonowanym ma bardzo istotny wpływ na środowisko strzeleckie i będzie miała na UOBiA.
Nazwijmy sprawy po imieniu: ustawa ma nie wiele wspólnego z implementacją Dyrektywy, MSWiA tam gdzie dyrektywa wdraża swoje « głupoty » trzyma się jej literalnie albo nawet zaostrza ale tam gdzie « luzuje » to również zaostrza. Ta ustawa jest « batem » urzędniczym na niepokorne firmy z obrotu koncesjonowanego i prawdopodobnie wyeliminuje małe podmioty które nie będą wstanie sprostać finansowo kosztom prowadzenia tak « przeregulowanej » działalności. Ponadto wszystkie zmiany dotyczące broni alarmowej/sygnałowej ewidentnie mają na celu całkowite wyeliminowanie tej broni z rynku polskiego, wraz z amunicją do niej. TAKIE SĄ REALIA. W obecnej chwili prosimy o mobilizację środowiska strzeleckiego i wspólną pracę na wielu płaszczyznach i nie ma znaczenia czy będziecie to robić z Firearms United Network , ROMB, AdArma czy innych organizacjach. Niech każdy wybierze zgodnie ze swoimi przekonaniami, intuicją etc.

My jako Firearms United Network rozpoczęliśmy pracę z wolontariuszami na grupie roboczej FUN – dostęp do niej dostaną osoby które wypełnią formularz chęci współpracy z nami : https://forms.gle/fWznBscqV4oJUa8h6

Pracujemy w zespołach roboczych w ramach poniższych zagadnień. Wciąż się jeszcze organizujemy ale teraz przyśpieszamy i liczymy na « wyrośnięcie lokalnych/globalnych liderów którzy nas odciążą w poszczególnych tematach.

Z ciekawszych projektów pracujemy na profesjonalnymi materiałami filmowymi, medialnymi, pokazującymi strzelców jako « NORMALNYCH » ludzi sąsiadów, pracowników, rodziców, etc. Angażujemy nieprzypadkowych ludzi – profesjonalistów, tworzymy budżet , etc. + inne projekty.

Bez Was tego nie zrobimy i nikt tego za Was nie zrobi

United we stand, divided we fall

###

Nasze obszary pracy obecnie

– Narzędzia pracy

– Marketing i PR Środowiska Strzeleckiego

– Prace nad Ustawą (UOBiA)

– Wsparcie Strzelnic (próby zamknięcia)

– Znajomości polityczne lokalne i globalne

– Strzeleckie znajomości w mediach

– OSINT – ASAP

– Komunikacja; WWW Social Media

– Pikniki, Akcje Charytatywne

– International Tactical Shooting (ITS)

– Bank Zdjęć Strzeleckich

Laisser un commentaire