Prace nad ustawą w MSWiA

Vabandame, see kanne on saadaval ainult %LANG : ja %. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Szanowni Koledzy informuję że pomimo iż FUN nie zostało z “niewiadomych przyczyn” zaproszone przez MSWiA do konsultacji to nasze uwagi zostały przedstawione przez kilka podmiotów z którym przekazaliśmy nasze stanowisko i opracowaliśmy wspólną treść. Jednym z takich podmiotów jest Incorsa która za pośrednictwem Pana Prezesa przekazała je w załączonym piśmie. Jeszcze kilka innych podmiotów również nie zostało zaproszonych, z pobieżnej analizy wynika że to te które były “problematyczne”. Nie łudźmy się Ustawa o Obrocie Koncesjonowanym ma bardzo istotny wpływ na środowisko strzeleckie i będzie miała na UOBiA.
Nazwijmy sprawy po imieniu: ustawa ma nie wiele wspólnego z implementacją Dyrektywy, MSWiA tam gdzie dyrektywa wdraża swoje “głupoty” trzyma się jej literalnie albo nawet zaostrza ale tam gdzie “luzuje” to również zaostrza. Ta ustawa jest “batem” urzędniczym na niepokorne firmy z obrotu koncesjonowanego i prawdopodobnie wyeliminuje małe podmioty które nie będą wstanie sprostać finansowo kosztom prowadzenia tak “przeregulowanej” działalności. Ponadto wszystkie zmiany dotyczące broni alarmowej/sygnałowej ewidentnie mają na celu całkowite wyeliminowanie tej broni z rynku polskiego, wraz z amunicją do niej. TAKIE SĄ REALIA. W obecnej chwili prosimy o mobilizację środowiska strzeleckiego i wspólną pracę na wielu płaszczyznach i nie ma znaczenia czy będziecie to robić z Firearms United Network , ROMB, AdArma czy innych organizacjach. Niech każdy wybierze zgodnie ze swoimi przekonaniami, intuicją etc.

My jako Firearms United Network rozpoczęliśmy pracę z wolontariuszami na grupie roboczej FUN – dostęp do niej dostaną osoby które wypełnią formularz chęci współpracy z nami : https://forms.gle/fWznBscqV4oJUa8h6

Pracujemy w zespołach roboczych w ramach poniższych zagadnień. Wciąż się jeszcze organizujemy ale teraz przyśpieszamy i liczymy na “wyrośnięcie lokalnych/globalnych liderów którzy nas odciążą w poszczególnych tematach.

Z ciekawszych projektów pracujemy na profesjonalnymi materiałami filmowymi, medialnymi, pokazującymi strzelców jako “NORMALNYCH” ludzi sąsiadów, pracowników, rodziców, etc. Angażujemy nieprzypadkowych ludzi – profesjonalistów, tworzymy budżet , etc. + inne projekty.

Bez Was tego nie zrobimy i nikt tego za Was nie zrobi

United we stand, divided we fall

###

Nasze obszary pracy obecnie

– Narzędzia pracy

– Marketing i PR Środowiska Strzeleckiego

– Prace nad Ustawą (UOBiA)

– Wsparcie Strzelnic (próby zamknięcia)

– Znajomości polityczne lokalne i globalne

– Strzeleckie znajomości w mediach

– OSINT – ASAP

– Komunikacja; WWW Social Media

– Pikniki, Akcje Charytatywne

– International Tactical Shooting (ITS)

– Bank Zdjęć Strzeleckich

Lisa kommentaar